PREPARATY CHEMICZNE DO OCHRONY INSTALACJI

CZYM SĄ INHIBITORY KOROZJI?

Inhibitory korozji zabezpieczają instalacje przed awarią. Działają kompleksowo. Składają się z mieszaniny wielu substancji polimerowych. Tworzą warstwę ochronną na ściankach wewnętrznych instalacji (co nazywamy procesem pasywacji) oraz zapewniają odpowiedni odczyn pH wody, redukują tlen i stabilizują twardość wody, co znacznie spowalnia korozję. Stosowane są także jako jeden ze środków korekcji wody w celu zapobiegania rozwojowi życia biologicznego dzięki swojemu działaniu bakteriobójczemu i grzybobójczemu. Są dostosowane do instalacji wykonanych z różnych metali kolorowych, tzn. miedzi, stopów miedzi, brązu, aluminium czy stali nierdzewnej. Gdy zabraknie preparatu, w miejscu uszkodzenia wytworzonej warstwy ochronnej tworzy się ogniwo korozyjne i rozpoczyna się korozja elektrochemiczna. Dla użytkowników oznacza to nie tylko wyższe straty energii i koszty ogrzewania, ale także znacznie wyższe ryzyko awarii instalacji np. kotła lub pompy. Dlatego potrzebne jest odpowiednie i ciągłe uzupełnianie ilości inhibitora w instalacji.

INHIBITORY KOROZJI – NASZA OFERTA

Firma AQUA POLAND posiada w swoim asortymencie szereg preparatów ochronnych dla każdego rodzaju instalacji. Wszystkie preparaty chemiczne posegregowane są w zależności od obiegu lub instalacji w której maja być zastosowane. Inne preparaty wykorzystywane są w obiegach ciepłowniczych a inne w chłodniczych. Dodatkowo AQUA POLAND oferuje antyskalanty chroniące systemy odwróconej osmozy oraz preparaty do czyszczenia zakamienionych już instalacji. Szczegółowe parametry każdego z nich wypisane są na kartach katalogowych, które są udostępnione w zakładce – „do pobrania”.

DOBÓR PREPARATU

UWAGA! Udostępnione na stronie internetowej materiały dotyczące chemii maja tylko charakter informacyjny. Dobór odpowiedniego preparatu do instalacji należy zlecić firmie AQUA POLAND.